• Zvuky regionu
  • Masopust na Horácku
cs
Výběr jazyka

Tradiční region

České Horácko

Divoký rej masek, muzikantů, tanečníků a podmanivá vůně tradičních hlineckých zabíjačkových pochoutek okouzlí vaše smysly natolik, že slavnosti jara se pro vás stanou nejúžasnějším svátkem roku. Masopust ve východních Čechách je právem zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a jeho strhující atmosféru si zamilujete.

Kouzlo tradičních řemesel, tradic a architektury prožijete ve Veselém Kopci, Svobodných Hamrech a Betlému: kovací hamr, vodění jidáše nebo romantické roubené domky jsou jen zlomkem z jejich inspirativní nabídky. Navštivte Soubor lidových staveb Vysočina a poznáte mnohem víc.

Nejstarší amatérská přehlídka na světě Loutkářská Chrudim podtrhuje staletou loutkářskou tradici a v Muzeu loutkářských kultur proniknete do tajů kočovného života východočeských loutkařů.
Každý region má nejen své tradice, ale také osobnosti, které se tam narodily, žily, pobývaly a inspirovaly se místními unikáty. Region do jejich života otiskl nesmazatelnou stopu a oni do regionu zase tu svou.

Josef Krofta

Významný režisér a pedagog v oblasti loutkového divadla. V březnu 2013 mu Herecká asociace udělila Cenu Thálie 2012 za dlouholeté mistrovství v oboru loutkové divadlo.

Vychutnat si tradice znamená užít si je opravdu všemi smysly. Díky místním kulinářským specialitám, tradičním postupům a surovinám si můžete region skutečně ochutnat. Každá oblast je jedinečná nejen krajinou, řemesly, tradicemi, zvyky, ale také kuchyní. Sejkory vám nikdy nenabídnou na jižní Moravě a frgály neumí upéct žádný ze severočeských pekařů. Nechte vaše smysly plout po nezaměnitelných vůních a chutích místní kuchyně a užívejte si to.
Tradiční kulinářské speciality a speciality české kuchyně můžete ochutnat v restauracích Czech Specials:
CzechSpecials logo
  • Hospoda Na Vejměnku, uprostřed skanzenu Veselý Kopec
  • Ubytovací restaurant „Hospoda u sv. Huberta“, Hlinsko
Tato slova neuslyšíte nikde jinde. Užijte si zvukomalebnost, jedinečnost a originalitu tradičních českých nářečí.

Nářečí Českého Horácka

Stavíme sněhuláci, seš, su, tisknite, dešč.

Mapa Českých tradic